Ayıplı Ürün İade

AYIPLI ÜRÜN İADESİ
 
 
 
 
4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun satış tarihinden sonraki 30 gün içinde üründe ayıp olduğunun yetkili teknik servis tarafından tespit edilmesi durumda tüketiciye iade, ayıpsız misali ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep etme hakkını verir.
 
 Üründe yetkili teknik servis tarafından ayıp tespit edilmemesi durumunda kanun kapıdan ve mesafeli satışlarda (satış tarihinden sonraki 7 günlük süreç dışında) koşulsuz olarak iade ve değişim hakkını cayma hakkı vermemektedir.
 
Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamaması sürekli kılması, tamiri için gereken azami sürenin aşılması, yetkili teknik servisin arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.
 
Yönetmeliklerde ürünün tamir süresi en fazla 30 iş günü olarak belirlenmiştir.
 
Ayıplı ürününüz ile ilgili işlemlerinizin başlatılması için  0850 840 26 72i arayarak başvurunuzu müşteri temsilcilerine iletmeniz gerekmektedir. Ürünün ayıplı olduğunu tespit ettiğinizde yurt dışında olmanız durumunda dahi başvurunuzu yapmanız önemlidir.
 
Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından ile size teslim edilecektir. aquacora.com.tr ürün portföyünde bulunan ürünler için stok tutmamaktadır.
 
Ürünler sipariş üzerine ilgili tedarikçi firmalardan tedarik edilerek müşteri adresine kargo ile ulaştırılmaktadır. Ürün temin ve sevkıyat sürecinden dolayı siparişler 2 iş günü içerisinde teslim edilebilmektedir.
 
Her ne kadar ürün listeleri sürekli güncel tutulsa da sipariş etmiş olduğunuz bazı ürünler tedarikçi firmaların stoklarında tükene bilmekte ya da nadir de olsa ürün tedariklerinde gecikmeler yaşanabilmektedir.
 
Bu gibi durumlarda Müşteri Hizmetleri sizinle irtibata geçerek bilgi verecek ve iptal edilen siparişin veya ürünün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Kesinleşen siparişler yurt içinde  ( Aras, UPS vb.)  Kargo firmaları tarafından teslim edilmektedir.
 
Bazı illerde teslimat süreleri farklılık gösterebilmektedir. aquacora.com.tr'den yapılan alışverişlerde kargo ücreti müşteriye aittir.
 
Ürünleri teslim alırken kargo görevlisi önünde açıp kontrol ediniz. Üründe herhangi bir zarar, hasar ya da ayıp varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.
 
Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık vb. durumlardan müşterinin sorumlu olduğunu unutmamalısınız