Su Arıtma filtre Değişim Klavuzu

Reverse Osmosis Filtre Değişim Zamanları

Su Arıtma Cihazları Filtre Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır.

Merhaba değerli okuyucular su arıtma cihazlarında filtre değişim ömürlerine bir netlik getirmek istedik, Su arıtma cihazlarını alıyoruz filtrelerini ne zaman hangi sıklıkta değiştirileceği konusunda pek bir fikrimiz olmamaktadır. 


Su arıtma cihazlarını ele aldığımızda öncelikle su arıtma cihazları  temel olarak inceleyelim 5 Aşamalı Ters osmos bir cihazı ele aldığımızda bu cihazın içerisinde olan filtreler nelerdir. 

1. 5 Mikron Spun Filtre 

2. CTO Blok Karbon Filtre

3. 1 Mikron Spun Filtre

4. Reverse osmosis Membrane Filtre

5. Tatlandırıcı Karbon Filtre


Yukarıda bulunan filtre sıralaması bazen aşağıdaki gibide olabilmektedir. 


1. 5 Mikron Spun Filtre 

2. Granür Aktif karbon filtre

3. CTO Blok Karbon Filtre

4. Reverse osmosis Membrane Filtre

5. Tatlandırıcı Karbon Filtre

Burada Değişen Filtrelerimiz 2. Ve 3. Aşamalarda olmaktadır. Bu cift karbon filtre bazen bir satış aracı bazen suda bulunan klor ve gaz miktarına göre seçilmektedir. 1. Ve 2. Sistemde aldığınız suda bir farklılık olmamatadır. 


Cihazlarımızda Yeni moda olan birçok filtre mevcut durumdadır bunlar Bio Serimik Filtre ( Detox Filtre), Mineral Filtre, PH Alkali Filtre, UV Filtre, İonizer Tatlandırıcılı filtre, 4lü Mineral Filtre, 3 lü Mineral Filtre ve Resin filtre gibi  bir çok benzer filtre  kullanılmaktadır. 

Bu filtreler nedir Ne zaman Değiştirilir?


5 Mikron Spun Filtre, Granür Aktif Karbon Filtre, Blok Karbon filtre, 1 Mikron Spun Filtre, Bu Filtrelerin üzerinde yazdığı gibi Doyum oranlarının yanı sıra maksimum sağlıklı kullanım ömürleri vardır. [b]Sağlıklı Kullanım Ömrü 6 Aydır [/b]. Piyasada çok çok büyük firmaların küçük tanıtımcıları bu sağlıklı kullanım ömürlerini hiçe sayarak 1 yıl da bir değişiyor, 2 yılda bir değişiyor demektelerdir. Bunların hepsi pazarlama yalanları 

    

    Bu tür kişi insanların sağlıkları ile oynadıklarının farkında değillerdir. İnsanlar damacanadan kurtulmak veya musluk suyu içmemek için bir cihaz almak istiyorlar.  Arabanızın satan kişi arabanızın yağına 30.000 km gider der ise arabanız yağdan dolayı bir arıza verir ise bu zararı karşılamak zorunda kalır sizce bu pazarlamacı arkadaşlar sadece satış yapabilmek müşteriye işletme maliyetlerini düşük gösterebilmek için  bu yalanı söyledikten sonra tazmin edilebilecek bir zararı varmıdır yokmudur.  Evet Sağlıklı kullanım ömrü burada bu işe yaramaktadır. Filtre ömürleri kullanım suyunun kirliliğine göre değişiklik gösterir