AQUACORA SU ARITMA

MERAK EDİLEN SORULAR

Su Arıtma Sistemi Nedir?
Su arıtma sistemi su içerisindeki klor, tortu, ağır metal, organik ve inorganik maddeleri çeşitli seviyedeki filtre aşamaları ile etkili ve sağlıklı biçimde arıtan üst düzey bir sistemdir.
Su Arıtma Cihazı İçme Suyu Üretir mi?
Su Arıtma Sistemlerinin kullandığı teknoloji Reverse Osmoz ise suyunuzu içme suyu olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İçme suyu arıtma cihazı sipariş etmeden önce değerlendirmeniz gereken birkaç detay var;

1-En iyi içme suyu arıtma sistemi: Pek çok uzman, Reverse Osmosis (Ters Ozmos) su arıtma sistemlerinin su arıtma filtre sistemleri içinde en iyi seçim olduğu konusunda hemfikirdirler. Reverse Osmosis (Ters Ozmos) arıtıcılar, diğer arıtıcılarla karşılaştırıldığında en geniş zararlı madde filtreleme özelliğine sahiptirler.

2-Kalite: En önemlisi! Evinize su arıtıcı sistem taktıracak ve elde ettiğiniz suyu içeceksiniz. Kötü tasarlanmış, iyi monte edilmemiş, sık problem çıkaran, iyi kalitede su elde etmeyen ve hatta evinizi su basmasına sebep olabilecek bir cihaza sahip olmak istemezsiniz. O zaman alacağınız cihazda kullanılan malzemelerin kalitesini, montaj işçiliğini ve ürün garantisini sorgulayın.

3-Periyodik bakım ve filtre değişimleri: Bütün arıtma sistemlerinde belirli dönemlerde değiştirilmesi gereken farklı tip ve sayıda filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerin endüstri standardındaki ölçülerde olması, kolay bulunabilmesi, uzun ömürlü, uygun fiyatlı ve kolay değiştirilebilir olması önemlidir.

Karbon Filtre İçme Suyu Arıtımında Güvenli mi?
Evet. Aktive olmuş yani etkilenmiş karbon içme suyu filtrelemesi, EPA tarafından belediye su arıtmalarında dahi önerilmektedir.

AQUACORA SU ARITMA SİSTEMLERİ

Macun mah. 187. cad. no:59 Yenimahalle, Ankara
Tel : 0850 840 26 72